Yovche Dukoski


Lager

+46 706 36 27 10

Mattias Elgbratt‍‍‍


VD / Försäljning

+46 709 69 07 70

mattias@plat-svets.se

Monica Lindblad


Ekonomi

+46 703 37 34 80

monica@plat-svets.se

Urban Smidje


Arbetsledare

+46 705 63 70 02

urban@plat-svets.se

Johan Aronsson


Inköp / Offert / Order

+46 702 33 36 16

johan@plat-svets.se

Modernt serviceföretag

Vi kombinerar kvalité, leveranssäkerhet och kostnadseffektivitet efter kundens kravspecifikationer. Hos oss får du det lilla extra med personlig service, ansvar och engagemang.

Plåt & Svets är specialicerade på tillverkning, reparationer och underhåll av emballage och transportfixturer till fordonsindustrin. I samarbete med kunden tar vi fram prototyper samt serietillverkar emballage, allt efter kundens önskemål.

Våra Tjänster

Underhåll

Eftersatt underhåll på emballage kan innebära kvalitetsavikelser och driftstopp. Vi har lösningen för er med förebyggande underhåll som säkerställer er kvalitet.

Vi tvättar och rengör era emballage vilket säkerställer att detaljerna som levereras i emballagen inte blir nedsmutsade.

Reparation

Emballage utsätts ofta för hård hantering. För fortsatt säker hantering och rätt funktion åtar vi oss reprationsarbeten på era transportfixturer och emballage. Vi reparerar både emballage av trä och stål.

Tillverkning

Vi tillverkar nya emballage både i korta och långa serier. Har ni en idé tar vi fram färdig konstruktionslösning. Finns tillverkningsritningar tillverkar vi efter dem.

Miljö

I strävan att ta ansvar för vår miljö och kommande generationer är vi miljöcertifierade enligt ISO 14001:2015‍‍‍‍‍.

Vårt Team

Kvalitet

I vår strävan att förbättra kvaliten på våra tjänster och leveranser är vi kvalitetscertifierade enligt ISO 9001:2015.

Erik Johansson


Marknad / Försäljning

+46 706 44 02 31

erik@plat-svets.se

Affärsidé

Ta fram kostnadseffektiva emballagelösningar och ständigt utvecklas så att vi uppfyller våra kunders krav, behov och förväntningar.

Vår personal ska ge hög servicegrad och känna ansvar för kvaliteten genom hela vår värdekedja.

Niclas Zander


QA / Teknik

+46 702 84 66 69

niclas@plat-svets.se

+46 302-23456 info@plat-svets.se